Časté dotazy

 

 

Odkud pochází váš matcha čaj?
 
Kagošima, Japonsko. Náš dodavatel v Japonsku vyrábí nejlepší matcha čaj již více než 30 let. Díky vám je PureChimp jejich největším zákazníkem v Evropě.
 
Obsahuje matcha zelený čaj kofein?
 
Ano, náš matcha čaj obsahuje přibližně 35 mg kofeinu na porci. Porce je 1 g (½ čajové lžičky). Účinky tohoto kofeinu jsou jedinečné díky složce nalezené v matcha, která má uklidňující účinek na lidské tělo. Říkáme tomu energie bez úzkosti.
 
Kolik kalorií je ve vašem matcha?
 
Naše matcha obsahuje 3 kalorie na porci (na 1 g).
 
Kolik zeleného matcha čaje mám vypít?
 
Většina lidí si ráda vychutná 1-2 porce denně. Nedoporučujeme konzumovat více než 5 šálků zeleného matcha čaje denně (na základě 1g porce / přibližně 1/2 čajové lžičky).
 
Je váš matcha čaj bez lepku?
 
Ano, náš matcha čaj je bez lepku.
 
Jsou čaje PureChim BIO?
 
Naše matcha se pěstuje bez použití pesticidů, ale není BIO. K výrobě kvalitnějšího matcha používáme neorganická hnojiva. Všechny produkty PureChimp jsou 100% přírodní.
 
Obsahuje váš matcha čaj olovo?
 
Všechny šarže našich matcha jsou před odesláním do Evropy testovány v Japonsku. Nikdy nebylo zjištěno žádné olovo.
 
Má katastrofa ve Fukušimě vliv na bezpečnost vášeho matcha čaje?
 
Naš matcha čaj se pěstuje ve vzdálenosti více než 1 500 km od místa katastrofy ve Fukušimě, a proto jeho bezpečnost nebyla ovlivněna. Podle právních předpisů EU je ale každá šarže, kterou zakoupíme od našeho dodavatele, stále testována na radioaktivitu předtím, než bude považována za bezpečnou pro lidskou spotřebu.
 
Mohu pít váš matcha čaj, když kojím?
 
U tohoto produktu neexistují žádné toxické úrovně nebo úrovně předávkování. Ale pokud jde o kofein, je zde 35mg na 1/2 čajové lžičky (asi 1 g) porce našeho matcha čaje. Pro jistotu doporučujeme konzumovat pouze 1 porci matcha čaje denně, protože většina výzkumů naznačuje, že méně než 1% kofeinu končí v mateřském mléce. Máte-li jakékoli obavy, obraťte se na svého lékaře.
 
Mohu pít váš matcha čaj, pokud jsem těhotná?
 
Ano, můžete. U tohoto produktu neexistují žádné toxické úrovně nebo úrovně předávkování. Jedna porce (1/2 čajové lžičky, asi 1 g) našeho matcha čaje obsahuje 35mg kofeinu. Pokud jste těhotná, pro jistotu doporučujeme konzumovat pouze 1 porci matcha čaje denně. Pokud jste těhotná, měla byste omezit množství kofeinu na 200 mg (miligramů) denně. Máte-li jakékoli obavy, obraťte se na svého lékaře.
 
Jsou vaše obaly recyklovatelné?
 
Všechny naše obaly jsou recyklovatelné. Pomáháme se starat o svět pomocí recyklovatelných skleněných nádob, kompostovatelných sáčků a biologicky rozložitelných etiket.
 
Jsou vaše výrobky vhodné pro vegany a vegetariány?
 
Všechny naše produkty jsou vhodné pro vegany a vegetariány. Náš sortiment byl certifikován společností Vegan Society.
 
Testujete své výrobky na zvířatech?
 
Žádná z našich ingrediencí nebo produktů není testována na zvířatech.
 
Obsahuje některý z vašich produktů palmový olej?
 
Celá naše řada neobsahuje palmový olej.
 
Obsahují vaše výrobky konzervační látky?
 
Ani náhodou :)